Przygotuj stopy na odkryte buty

Przygotuj stopy na odkryte buty

Lato, choć czasem płata pogodowe figle, najczęściej oznacza gorące promienie słońca i towarzyszące im upały. Wielu z nas niemal przez cały rok z wytęsknieniem czeka na powrót bikini, zwiewnych sukienek, szortów, koszulek na ramiączkach i, oczywiście, odkrytego obuwia. Niestety, miesiące, w których dominują niesprzyjające warunki atmosferyczne, stwarzają okazję do zaniedbania stóp – ich skóra staje się szorstka, wysuszona i zrogowaciała, a my po prostu wstydzimy się wskoczyć w klapki lub sandałki. Poniżej przedstawiamy więc sposoby, które pozwolą niewielkim kosztem zadbać o skórę stóp i przywrócić jej idealną gładkość.

Po pierwsze – warto zainteresować się stosunkowo nowym na rynku wynalazkiem o intrygującej nazwie. Mowa tu o złuszczających skarpetach, które w rzeczywistości przypominają dwa foliowe woreczki w kształcie stóp, w których wnętrzu znajdują się złuszczające substancje (zwykle na bazie kwasów owocowych). Na określony na opakowaniu czas wkładamy skarpetki na stopy, a potem, przez kolejnych około siedem dni obserwujemy, jak cały naskórek z naszych stóp złuszcza się, niczym ogon jaszczurki. Jest to radykalna zmiana – pozbywamy się zrogowaciałych komórek nabłonka z powierzchni cały stóp, a skóra w dotyku zaczyna przypominać po prostu buzię niemowlaka.

Oczywiście, uzyskany dzięki skarpetkom złuszczającym efekt nie trwa wiecznie – o stopy w dalszym ciągu trzeba regularnie dbać. W tym celu warto więc wykonywać systematyczne peelingi, do których przygotowania wystarczy odrobina składnika, który prawie każdy posiada we własnej kuchni – mielonej kawy. Kawa z odrobiną żelu pod prysznic tworzy wspaniałą peelingującą mieszankę, która skutecznie, ale wciąż delikatnie usunie ze stóp zrogowaciały naskórek.

Gładkie stopy należy oczywiście nawilżać. Do codziennej pielęgnacji warto wykorzystać drogeryjne produkty o specjalnej recepturze. Szybko zobaczymy zadowalające efekty systematycznego kremowania stóp – ich skóra stanie się nie tylko gładka, ale i miękka, a wszystkie odciski i nagniotki ulegną stopniowej redukcji. Co ciekawe, dzięki nawilżaniu uporamy się również z nieprzyjemnym zapachem stóp, jeśli akurat zmagaliśmy się z tego typu problemem.

Warto również wypróbować nocną maseczkę do stóp domowej roboty – jest to zabieg banalnie prosty, a przy tym nieporównywalnie efektywny. Wystarczy tylko wieczorem, po prysznicu i peelingu, wmasować odrobinę oleju kokosowego, lnianego, a nawet oliwy z oliwek w skórę stóp. Na w ten sposób natłuszczone stopy należy później nałożyć ciepłe skarpetki, a potem położyć się spać. Rankiem stopy okażą się zachwycająco nawilżające i gładkie – po prostu nieskazitelne, a Ty zapomnisz o popękanych piętach.

Oczywiście, stopy nie są w pełni zadbane, jeśli ich paznokci nie zdobi staranny pedicure. W celu schludnego pokrycia paznokci lakierem warto odwiedzić kosmetyczkę, która wykona zabieg profesjonalnie, a jego efekty będziemy mogli podziwiać nawet dwa tygodnie. Oczywiście, pedicure można wykonać samodzielnie – należy wówczas zaopatrzyć się w wysokiej jakości lakier i odrobinę… cierpliwości.