Modnie na uczelni

Modnie na uczelni

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo miasta akademickie zapełnią się tłumami młodych i energicznych ludzi. By dobrze wyglądać już od początku studiów warto więc już teraz pomyśleć o skompletowaniu garderoby na ten okres. Tym bardziej, że okres wyprzedażowy wciąż trwa i można wyłowić prawdziwe cudeńka.
Chyba każdy zna stare przysłowie „biedny jak student” i choć nie ma już dzisiaj odbicia w rzeczywistości to często budżety żaków są jednak ograniczone, przez co nie mogą sobie pozwolić na drogie marki. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Jak już wcześniej wspomniano, warto wybrać się na zakupowe łupy w okresach największych wyprzedaży. W tym okresie można kupić super ubrania w bardzo niskich cenach, a że promocje wypadają w letnich miesiącach tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, to aż żal z nich nie skorzystać. Innym miejscem gdzie można kupić tanie ubrania jest oczywiście Internet. Prowadzenie sklepu internetowego generuje mniejsze koszty przez co ceny ubrań są zazwyczaj niższe. Często nawet po doliczeniu kosztów dostawy transakcja jest opłacalna. Mówiąc o fajnych ubraniach za niewielką cenę nie sposób nie wspomnieć o secondhand’ach. Kiedyś ubieranie się w nich było prawdziwym obciachem, dziś natomiast wraca do łask i zaopatrują się w nich nawet dobrze sytuowani ludzie. Jest to podyktowane tym, że można tam znaleźć jedyne w swoim rodzaju rzeczy, często metkowane znanymi markami. W dyskontach odzieżowych mogą ubierać się nawet studenci o skrajnie ograniczonym budżecie, ponieważ wiele z nich organizuje raz w tygodniu wyprzedaż, gdzie każda rzecz kosztuje 1 zł.
Skoro wiadomo już gdzie, jak i kiedy robić zakupy by nie zbankrutować, to warto zastanowić się nad niezbędnikiem każdego modnego studenta. Podstawą modnego looku na pewno będzie odpowiednia torba lub plecak, który pomieści wszystkie książki, zeszyty, a czasami nawet laptop czy też tablet. Wielkość torby czy plecaka powinna być uzależniona właśnie od ilości materiałów jakie się nosi. Ostatnio wróciła moda na plecaki. Rynek odzieżowy proponuje całe mnóstwo modeli, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, nawet dziewczyny, które a co dzień chodzą w sukienkach i spódniczkach. Na pozór plecak nie pasuje do takich stylizacji. Jednak jeśli jego fason jest elegancki, a wykończenie skórzane to z pewnością świetnie skomponuje się nawet z najbardziej eleganckimi strojami, a co więcej – nada im niepowtarzalnego charakteru. Plecaki mają jeszcze jedną ważną zaletę – w przeciwieństwie do toreb są bardzo przyjazne dla pleców.
Każdy student powinien znać uczelniany dress code. I choć formalnie takowy nie istnieje, to jednak dobry gust podpowiada, by niektóre stroje zostawić na inne okazje. W czym zatem nie wypada pojawiać się na uczelni? Z pewnością w zbyt krótkich i obcisłych spódniczkach i bluzkach z głębokim dekoltem. Strojem okazuje się szacunek dla drugiej osoby, a codzienna styczność z nauczycielami akademickimi wymaga pewnego wyczucia i dobrego smaku. Zbyt wyeksponowane wdzięki z pewnością nie wzbudzą wśród nich szacunku do tejże osoby. Jeśli chodzi o facetów to powinni oni unikać dużych spodni dresowych. Co tu dużo mówić, dresy nadają się na siłownie lub do chodzenia na spacer z psem.