Dekolt – tajnia broń, po którą warto sięgnąć

Dekolt – tajnia broń, po którą warto sięgnąć

Każda kobieta marzy o tym, aby wyglądać pięknie i onieśmielać mężczyzn. Z pewnością w osiągnięciu celu może pomóc odpowiednio dobrany dekolt, który jest przecież ukrytą kobiecą bronią. Podpowiadamy jaki dekolt sprawdzi się najlepiej w określonym przypadku.

Gorsetowy

Najczęściej to właśnie po ten rodzaj dekoltu sięgają projektanci sukni balowych. Bardzo dużo odsłania, nie pozostawiając zbyt wiele dla wyobraźni. Aby dobrze się prezentował, zawsze trzeba go zestawić z biustonoszem bez ramiączek, który musi być dobrany idealnie – w przeciwnym razie będzie opadał. Panie o małym biuście mogą z biustonosza zrezygnować w ogóle.

W ubraniach o takim dekolcie będą dobrze prezentowały się kobiety będące posiadaczkami kształtnych ramion. Nie poleca się go jednak dla właścicielek naprawdę dużych piersi. Lepiej unikać go również wtedy, kiedy ramiona są masywnie zbudowane i bardzo wysportowane. Źle wyglądają w nim również kobiety o puszystej sylwetce.

Taki dekolt doskonale wygląda ozdobiony naszyjnikami mającymi postać kolii. Dobrym wyborem są również krótkie i rozłożyste naszyjniki o okrągłym kształcie.

Kwadratowy

Jest bardzo oryginalny, dlatego zawsze przykuwa uwagę. Idealnie sprawdza się w cienkich sweterkach. Często można go również dostrzec na tunikach. Zazwyczaj jest dość głęboki w związku z czym wymaga idealnie wypielęgnowanej skóry.

Jest to wybór idealny dla właścicielek dużego biustu, który w takim kroju jest nie tylko wyeksponowany, ale również optycznie zostanie delikatnie zmniejszony. Trzeba jednak pamiętać, że do ubrań o takim dekolcie zakładać można jedynie biustonosz typu bardotka. Tylko on bowiem gwarantuje naprawdę dobry wygląd. Właścicielki bardzo długiej szyi powinny z dekoltu kwadratowego zrezygnować.

Do takiego dekoltu najlepiej zakładać krótkie naszyjniki, które go nie przykryją zbyt mocno.

Trójkątny

Określany jest również mianem dekoltu szpiczastego. Stosuje się go najczęściej, sprawdza się zarówno w sukniach wieczorowych, jak i codziennych ubraniach.

Ten rodzaj dekoltu poleca się szczególnie kobietom, których sylwetka ma pełniejsze kształty. Idealnie wysmukla i wydłużą. Dobry wybór dla pań, które mają duży biust. Nie poleca się go jednak, podobnie jak dekoltu kwadratowego, dla pań o bardzo długiej szyi.

Szukając biżuterii do takiego dekoltu, warto pamiętać, że musi ona również mieć trójkątny kształt.

Okrągły

Jest równie popularny, jak dekolt trójkątny. Może występować w dwóch odmianach: mniejszej (wtedy określany jest jako podkoszulkowy) oraz większej (głęboki). Ten pierwszy stosowany jest w sukniach wieczorowych, dając naprawdę zadowalający efekt.

Dekolt podkoszulkowy dobrze prezentuje się jedynie w przypadku kobiet o drobnej czy wręcz filigranowej sylwetce. Ten głęboki mogą z powodzeniem nosić nawet kobiety puszyste. Wspaniale wysmukla szyję – poleca się go w związku z tym kobietom, których szyja jest stosunkowo krótka. Dekoltu podkoszulkowego nie powinny zakładać panie będące właścicielkami dużych piersi. Taki dekolt świetnie wygląda z okrągłymi naszyjnikami, które od pewnego czasu są bardzo modne.