5 powodów dla których warto nosić plecak

5 powodów dla których warto nosić plecak

Współczesne trendsetterki noszą nie tylko torby i torebki. Coraz więcej z nich lansuje plecaki, które po wielu latach leżenia na dnie szaf, znów wracają do łask. Są nie tylko piękne i modne, ale przede wszystkim wygodne i dobre dla naszych kręgosłupów. Jeśli więc wciąż wahacie się przed zakupem plecaka lub mniejszego plecaczka, koniecznie zapoznajcie się z 5 powodami, dla których warto w niego zainwestować.
Pasuje nie tylko do jeansów
Plecaki są szalenie uniwersalne. Wbrew pozorom można je nosić nie tylko do sportowych stylizacji w których dominują spodnie i luźne bluzy czy t-shirty. Plecak świetnie będzie pasował także do spódnicy czy sukienki. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni wzór czy materiał, a można stworzyć naprawdę piękną stylizację na każdą okazję. Blogerki na każdym kroku udowadniają, że wszystko można ze sobą zestawić, trzeba jednak znać umiar i umieć dobierać do siebie kolory, wzory i fasony. Jeśli tylko mamy taki dar, nasza stylizacja nie jest zagrożona. Jeśli jednak obawiamy się małego faux pas, warto wejść na blog którejś z trendsetterek i zainspirować się lookiem niczym z wybiegu na paryskim fashion week.
Plecak nadaje się zarówno na uczelnię jak i do wyjścia z przyjaciółmi. Wiele modeli dostępnych na rynku sprawia, że mamy szerokie pole do popisu. Plecaki są małe, średnie, duże, kolorowe, czarne, kwiatowe w paski. Do wyboru do koloru. Można stworzyć z nich całkiem niezłą kolekcję i później wykorzystywać je do kolejnych, modnych stylizacji.
Jest pojemny
Z torebkami jest tak, że nie wszystko się do nich mieści. Owszem, istnieją słynne shopper bag, jednak nie nadają się one na każdą okazję. Plecak może pomieścić bardzo dużo rzeczy, a nawet jeśli nie chcemy go wypychać, poprzez zwykłe ściągacze można sprawdzić, że będzie wydawał się stosunkowo niewielki. Jest doskonała opcją zwłaszcza na zakupy, również te spożywcze. Nie musimy wówczas nieść ciężkich reklamówek z zakupami i przechylać się z jednej strony na drugą. Produkty umieszczone w plecaku pozwolą nam zachować równowagę, a przy tym będziemy mieć dwie wolne ręce. Zawsze można dodatkowo wyprowadzić psa na spacer, lub potrzymać za rękę ukochanego.
Dbamy o kręgosłup
Nosząc ciężką torbę na jednym ramieniu bardzo negatywnie oddziałujemy na nasz kręgosłup. Ciężar jest wtedy skupiony tylko na jednej stronie ciała. W ten sposób pogłębia się skrzywienie kręgosłupa, co w przyszłości może mieć negatywne skutki, zwłaszcza bólowe. Aby tego uniknąć, warto nosić plecak, który nie przeciąży nas na żadną stronę. Ciężar umieszczony na plecach pozwoli iść nam prosto i cieszyć się zdrowym kręgosłupem przez wiele, wiele lat.